5 patarimai, kaip užsitikrinti stabilų finansinį pagrindą

1.       Nuolatos planuokite ir stebėkite šeimos išlaidas. Stabilūs finansai

Nuolat peržiūrėdami ir stebėdami savo išlaidas, žinosite, kurią Jūsų pajamų dalį sudaro pagrindinės išlaidos (maistas, mokesčiai, išlaidos būstui) ir kokią dalį galite skirti kitoms reikmėms (didesniems pirkiniams, laisvalaikio pramogoms, kt.).

2.       Atsidėkite pinigų „juodai dienai“.

Turėkite savo piniginės buferį (3-6 mėnesių dydžio būtiniausioms išlaidoms), kuris gelbės sunkiuoju laikotarpiu. Šiam tikslui galite atsidaryti kaupiamąją arba tikslinio taupymo sąskaitą, kurios pagalba ne tik sukaupsite pageidaujamą sumą, bet ir uždirbsite papildomų pajamų (palūkanų).

3.       Planuokite vaikų ateitį.

Tik gimus vaikui pasirūpinkite jo ateities gerove, kaupkite lėšų kompiuteriui, studijoms, savarankiškai gyvenimo pradžiai. Jūsų piniginis indėlis palengvins pirmuosius vaiko žingsnius į suaugusiųjų pasaulį.

4.       Planuokite didesnius pirkinius.

Planuodami atnaujinti būstą, baldus, buitinę techniką ar įsigyti automobilį, nedarykite skubotų sprendimų. Įvertinę dabartines ir ateityje planuojamas gauti pajamas bei patiriamas išlaidas, pasiruoškite planą, kokią sumą galite skirti pirkiniui, kada galėtumėte jį įsigyti ir iš kokių finansinių išteklių.

5.       Priimkite atsakingus sprendimus.

Jūsų sprendimas išleisti didesnę pinigų sumą turi būti gerai apsvarstytas. Jeigu nusprendėte pirkinį įsigyti savo lėšomis, suplanuokite kokią sumą atidėsite kas mėnesį, tikslui įgyvendinti. Jeigu galvojate imti paskolą, būtinai įvertinkite visas išlaidas, – paskolos įmokos dydį, laiką, kuriam norėtumėte ir galėtumėte prisiimti įsipareigojimus.

Galutinį sprendimą priimkite neskubėdami, išanalizavę kelis pasiūlymus, įvertinę savo esamą ir būsimą finansinę padėti.